Centrum pre Rodinu otvorili v Ružomberku

06.07.2018

Ružomberok 6. júla (TK KBS)

Len za spoločného úsilia Katolíckeho hnutia žien Slovenska, organizácie Áno pre život, n.o., Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR mohla 28. júna 2018 Spoločnosť Úsmev ako dar slávnostne otvoriť ďalšie Centrum pomoci Dorka tentokrát v Ružomberku na strednom Slovensku.

Prenajatý dom od organizácie Áno pre život, n.o. prešiel dôkladnou rekonštrukciou a doplnením potrebného vnútorného vybavenia vďaka známej pôstnej aktivite - tzv. Pôstnej polievke organizovanej pod názvom Podeľme sa! už tradične Katolíckym hnutím žien Slovenska."

Podľa skutkov ich poznáte", povedala známe slová Mária Demeterová, predsedníčka KHZS. Chcela sa takto poďakovať dobrodincom z celého Slovenska, ktorí dobrým skutkom prispeli na vznik tohto potrebného diela.

"Toto centrum bude slúžiť mladým dospelým a ich rodinám na to, aby mohli bezpečne a za pomoci odborného sprevádzania vychovávať svoje deti,"

povedal Jozef Mikloško, predseda Spoločnosti Úsmev ako dar. Celú rekonštrukciu viedol otec Juraj Malý, SDB, ktorý bude aj správcom tohto novovzniknutého centra. Centru požehnal otec Bartolomej Juhás, generálny vikár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR. Otvorenia centra sa zúčastnila aj pani predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurínová, ktorú všetci zapojení organizátori tohto diela poprosili o podporu tohto centra v budúcnosti.TK KBS informovala Jana Čopíková