Náboženstvo-Cirkev

 

V nedeľu Svätej rodiny sa pápež František pri poludňajšom stretnutí s veriacimi zameral na význam komunikácie v rodine. Vyjadril tiež solidaritu Somálsku po krvavom atentáte z predchádzajúceho dňa.
Ovál vatikánskeho námestia bol v nedeľu 29. decembra napoludnie takmer celkom zaplnený. Bohatá účasť na modlitbe Anjel Pána a požehnaní Svätého Otca bola...

Svätý Otec venoval Panne Márii vo svätyni Knock zlatý ruženec (Vatican Media)
Prinášame v plnom znení príhovor Svätého Otca Františka pri modlitbe Anjel Pána v írskej národnej mariánskej svätyni Knock v nedeľu 26. augusta 2018. Po modlitbe Anjel Pána a udelení požehnania pápež František na diaľku pozdravil tých, čo sú v írskych väzniciach.
Príhovor...

Dublin 29. augusta (RV) V plnom znení prinášame slová Svätého Otca Františka, ktorými sa prihovoril manželským párom a snúbencom pri návšteve Prokatedrály St. Mary v Dubline 25. augusta 2018. Pápež svojím z veľkej časti spontánnym príhovorom reagoval na otázky, ktoré si pre neho pripravili.

Pozývame Vás na modlitbové stretnutie, ktoré sa bude konať 15.8.2018 o 15:00 na Svätodušnici. Tento krásny sviatok by sme chceli osláviť spoločne s Vami ako poďakovanie za nekonečnú Božiu Lásku, že si vzal Pannu Máriu s telom i dušou do neba a zároveň chceme upriamiť naše srdcia na vzdávanie chvály Bohu, že Panna Mária prichádza medzi nás už 23...