Pápež sa modlí za obete požiarov v Grécku a za záchranárov

24.07.2018

Svätý Otec prostredníctvom vatikánskeho štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina zaslal kondolenčný telegram do Grécka v súvislosti s tamojšími rozsiahlymi požiarmi.

Lesné požiare, ktoré vyčíňajú pri Aténach, si doteraz vyžiadali najmenej 49 mŕtvych a viac než 160 zranených. S ohňom bojuje viac než 600 hasičov a celá grécka letka hasičských lietadiel a helikoptér.

Ako sa uvádza v telegrame, pápež František "vyjadruje solidaritu všetkým, ktorých táto tragédia postihla". "Obete odporúča do rúk milosrdnej láske všemohúceho Boha, záchranárov povzbudzuje v ich službe a všetkým, ktorí oplakávajú svojich drahých, udeľuje Pánovo požehnanie útechy a sily."

Na nesmiernu drámu, ktorá v pobrežnej turistickej oblasti Mati zničila okolo tisíc obydlí podobne reagoval v mene katolíckych biskupov Grécka arcibiskup Atén Mons. Sebastianos Rossolatos.

Ekumenický patriarcha Bartolomej reagoval na tragédiu v gréckej Atike týmito slovami: "Zintenzívňujeme naše modlitby v spojení s aténskym arcibiskupom Hieronymom a s metropolitmi zasiahnutých oblastí", aby "Boh pomohol zastaviť túto obrovskú ľudskú a ekologickú katastrofu" a "dodal silu rodinám obetí a zranených".