Náboženstvo-Cirkev

 

V Indii neubúda prejavov násilia proti kresťanom. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú publikovala organizácia "Alliance Defending Freedom" (ADF). Za prvých päť mesiacov tohto roka bolo zaznamenaných 101 udalostí násilia páchaného na kresťanoch.

Na svetovom stretnutí mladých hnutia Fokoláre v Manile (Filipíny) sa bude hovoriť o odmietnutiach migrantov na hraniciach, o osobných, sociálnych, politických hraniciach a o tom, ako ich prekonávať.


Vatikán 4. júla (RV) Dnes vo Vatikáne publikovali Inštrukciu o zasvätených pannách "Ecclesiae Sponsae Imago". Ide o prvý dokument vydaný Svätou stolicou, ktorý prehlbuje a rozvíja túto špeciálnu formu zasväteného života určenú ženám.Inštrukcia chce ponúknuť biskupom, zasväteným pannám a tým, ktoré sú vo formácii usmernenia a podporu. V dnešnej...

Nitra 4. júla (TK KBS) V rámci 90. plenárneho zasadania KBS, ktoré sa uskutočnilo 3. a 4. júla 2018 v Nitre, biskupi vydali spoločné stanovisko ku kauze Coman. Prinášame ho v plnom znení.
--------------------
"Manželstvo jedného muža a jednej ženy vždy bude najvhodnejším prostredím pre výchovu detí. Predkladanie iných foriem spolužitia ako...